poniedziałek, 12 stycznia 2015

Zrób badanie ginekologiczne, Kwiat Kobiecości

 Dzisiaj troszkę inaczej niż zawsze. Chciałam zachęcić Was z całego serca, abyście się badały, abyście sprawdzały czy jesteście zdrowe. Za jakiś czas, może być za późno.
Niech to będzie Wasze postanowienie noworoczne, które spełnicie!" Nie badasz się? Dlaczego?
Jak często powtarzasz sobie, że nie masz czasu? Jesteś przekonana, że ważniejsza jest praca lub codzienne obowiązki. Zdarzyło Ci się kiedyś, nie pójść do ginekologa na umówioną wizytę albo ją przekładać w nieskończoność? Czy myślisz wtedy:
„Jestem zajęta. Dom, praca, rodzina”, „Nie mam czasu”, „Jestem zdrowa i problem mnie nie dotyczy”, „Wstydzę się i nie wiem, jak to badanie wygląda. Po prostu się boję ".
To koniec z wymówkami! To jest Twój czas. Odłóż pracę na bok. Może kilka minut poświęconych na badanie uratuje Ci życie!
Zrób badanie ginekologiczne. Nie bierz problemu w nawias! Koniec wymówek!
Sprawdź, jakich wymówek używają kobiety, aby nie wykonywać cytologii. Obejrzyj animację multimedialną zrealizowaną przez Filipa Barankiewicza.


Stawiasz na jakość życia? Zwróć uwagę na jakość wykonywanych badań – szczególnie cytologii i testów na obecność wirusa HPV. Właśnie ruszyła VI już edycja Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Patronat Honorowy nad Kampanią objęła małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. W tym roku będziemy poruszać problem cytologii z zupełnie innej strony.
To jest Twój czas, wykorzystaj go w pełni! Kampania organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Według Millward Brown* spośród kobiet, w grupie wiekowej 20-50 lat tylko 45 proc. kobiet wykonuje badania ginekologiczne regularnie (co najmniej raz na dwa lata), a 18 proc. Polek w tej samej grupie wiekowej nigdy nie miało wykonywanej cytologii. Efekt? 60 proc. przypadków Raka Szyjki Macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno (w drugim, a nawet w trzecim stopniu zaawansowania), a 5 kobiet dziennie umiera z jego powodu. Natomiast co roku na raka jajnika umiera ponad 2500 Polek, w przypadku którego podstawą diagnozy jest USG transwaginalne (inaczej dopochwowe).

Aby zmienić te niechlubne statystyki Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości rozpoczęła coroczną Kampanię Społeczną „Piękna bo Zdrowa". W tym roku ponownie do akcji zapraszamy blogerki.
Zrób badanie ginek ( ) logiczne.
Nie bierz problemu w nawias!
Koniec wymówek!Kwiat Kobiecości - przyłącz się do nas - zostań niezapominajką

dołącz do społeczności niezapominajek na facebooku https://www.facebook.com/kwiatkobiecosci  lub przekaż 1% podatku na rzecz działań profilaktyki raka szyjki macicy i innych chorób ginekologicznych realizowanych przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości: KRS 0000315362"


Kochane, cytologia, to badanie, które naprawdę nie boli. Mój ginekolog pilnuje, abym zawsze miała robioną w odpowiednim momencie. Na szczęście, wyniki cały czas są dobre, podobno nawet bardzo dobre.
Nie bójcie się tego, aby iść do gabinetu. Znajdźcie takiego lekarza, przy którym nie będziecie czuli wstydu.
Ja z moim zawsze żartuję, przez to chodzę tam naprawdę z wielką przyjemnością.
Jeśli idziecie pierwszy raz - weźcie kogoś, z kim będziecie czuć się swobodnie. Z kim będziecie rozmawiać, podczas czekania w kolejce. Ustawcie sobie również termin taki, aby było jak najmniej osób o danej godzinie. To naprawdę nie boli!

Czy Wy macie przykre doznania z ginekologiem?
Czy macie problem, aby wybrać się do niego? Przyłączcie się i Wy!!

14 komentarzy:

 1. Ja chodzę i robię badania regularnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry post! Zdrowie jest najważniejsze :-) Niestety często jest tak, że dostrzegamy to wtedy, kiedy jest już za późno...

  OdpowiedzUsuń
 3. ja regularnie robię badania i chodzę do ginekologa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, że sympatycznych lekarzy ginekologów i przy tym dobrych fachowców jest jak na lekarstwo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochane bardzo ciekawy i mądry post badania trzeba robić regularnie, ale przyznam się, że ostatnie badanie robiłam 18 miesięcy temu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. badam się regularnie i zachęcam do tego wszystkich wokół ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Staram się regularnie robić badania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobrze, że mi przypomniałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 9. fajna inicjatywa, ja jeszcze nie trafiłam na swojejgo ulubionego lekarza ginekolagoa, ale szukam wytrwale nadal :)

  OdpowiedzUsuń
 10. co pół roku chodzę do ginekologa a cytologię mam robioną co 2 lata

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja odwiedzam ginekologa raz na pół roku, po kilku słabych lekarzach udało mi się trafić w końcu na kompetentnego, a przy tym bardzo sympatycznego i nie zamierzam go zamieniać na innego, wizyta w gabinecie nie wiąże się ze stresem, lajtowo ;)
  I popieram regularne wykonywanie badań !!
  Ale często okazuje się, że dziewczyny są niebywale nieodpowiedzialne, np. moja koleżanka poszła pierwszy raz do ginekologa w wieku 23 lat, gdy zaszła w ciążę ... skrajna głupota.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za aktywność na moim blogu.
Czytam każdy komentarz i chętnie komentuję Wasze blogi.
Pozdrawiam,
Anita